Yeni Skoda Fabia üretim bandından inmeye başladı

Skoda, dördüncü nesil ilk Fabia’yı banttan indirdi. Çekya’da Mlada Boleslav’da üretilen yeni Skoda Fabia için 110 milyon Euro yatırım yapılarak üretim tesisi kapsamlı bir şekilde yenilenmiş. Yeni nesil Fabia’nın, Kasım ayından itibaren Türkiye pazarında satışa sunulması planlanıyor.

MQB-A0 platformuna geçiş yapan Fabia, sınıfının en geniş otomobili olacak

Dördüncü nesil Fabia, önceki nesillerin başarısını daha ileriye taşımayı hedefliyor. 1999’da tanıtılan ilk Fabia en çok satan B segmenti araçlardan biri olarak 1.7 milyon adetlik satışa ulaştı. 2007’de tanıtılan ikinci nesil model de 1.7.milyon adet satılırken, 2014’te gösterilen üçüncü nesil Fabia ile birlikte bu model dünya çapında toplam 4.5 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşarak Octavia’nın ardından markanın en çok satan ikinci modeli oldu.

MQB-A0 platformuna geçiş yapan Fabia, sınıfının en geniş otomobili olmasının yanında daha fazla konfor, daha dinamik sürüş, yeni güvenlik ve asistan sistemleri sunacak.

Skoda Fabia; Scala ve Kamiq modelleriyle aynı üretim hattından çıkıyor. Üretim hattının yanı sıra diğer atölyelerde de yapılan çalışmalarla birlikte sayısız kompleks üretim adımları artık robotlarla gerçekleştiriliyor. Dördüncü nesil ŠKODA FABIA çekici tasarımıyla bu başarıyı daha da ileriye taşıyacak. Fabia yeni nesil modelle ilk kez dört metrelik uzunluğu aşarak daha da fazla yaşam alanı ve bagaj hacmi sunacak.

Kuzenleri Volkswagen Polo ve Seat Ibiza’nın yanı sıra Ford Fiesta, Renault Clio, Toyota Yaris, Opel Corsa, Peugeot 208 gibi modellerin yer aldığı B segment HB pazarında bakalım Skoda Fabia neler yapacak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu