Opel Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams Eurostar 2021 seçildi

Automotive News Europe, 2021 yılının Eurostar’ı olan otomotiv yöneticilerini seçti. Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen Eurostar ödüllerinde Opel Tasarım Başkan Yardımcısı Mark Adams, ödüle layık görülen 17 yöneticiden biri oldu.

Mokka, cesur ve saf tasarım yaklaşımıyla tanıtıldığı günden bu yana dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı

Yeni Opel Mokka’nın yenilikçi ve geleceğe dönük tasarımı ile ödülü kazanan Adams için Automotive News Europe: “Mark Adams ve ekibi, kompakt SUV Mokka ile Opel’de radikal bir tasarım dönemine başladı. Şirket, yeni Mokka’yı tanıtırken, onu markanın algısını değiştirecek gerçek bir yapı taşı olarak nitelendirmişti” açıklamasını yaptı. Bu yıl yapılan Eurostar seçimlerini değerlendiren Automotive News Europe Yardımcı Yayıncı ve Editörü Luca Ciferri ise “Bu yıl onurlandırdığımız 17 kişi, pandemi sırasında ve sonrasında benzeri görülmemiş mesleki ve kişisel zorlukların üstesinden geldi. Böylesine zor zamanlarda gösterdikleri esneklik ve yetenek hayranlık uyandırıcı. Böyle yöneticiler, otomobil endüstrisini karlı bir şekilde yeni bir çağa taşımaya yardımcı oluyorlar” şeklinde konuştu.

Dikkat çeken tasarım

Yeni Opel Mokka, gövde orantıları ve detaylarıyla çok etkileyici bir otomobil olmasıyla öne çıkıyor. 4,15 metre uzunluğundaki beş koltuklu otomobil, cesur ve saf tasarım yaklaşımıyla tanıtıldığı günden bu yana dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Opel Vizör olarak adlandırılan ön bölüm tasarımın en çarpıcı özelliği olarak dikkat çekiyor. Vizör, yeni Opel’in ön yüzünü tıpkı bir kask gibi kaplıyor; araç ızgarasını, LED farları ve yeni Opel Şimşek logosunu tek bir ögede bütünleştiriyor. Model ismi olan “Mokka” kelimesi ise özel karakterlerle ilk kez bagaj kapağının ortasında yer alıyor.

Opel, iç mekanında da dış tasarımdaki net felsefeyi yansıtıyor. Temel unsurlara odaklanan yeni Opel Pure Panel kokpit, iki geniş ekranı bir araya getiriyor. Pure Panel son derece özgün tasarımının yanı sıra, kokpitte kullanıcıyla ilk buluşma anından itibaren kolay anlaşılabilir yapısıyla da kullanıcı dostu bir arayüz sunarak dikkatleri üzerine çekiyor.  

Mark Adams

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu