Mercedes G-Serisi Arazi dinamiklerinin zirvesi

Mercedes G-Serisi arazi dinamiklerinin zirvesi denilince akla gelem birkaç isimden biri olarak 40 yıldır macerasına ve hayatına devam ediyor. Sürüş performansı kadar değişmeyen ve bir ikonik hale gelen çizgilerinin günümüze kadar neredeyse değişmeden taşınmış olması da, bu heybetli canavarı eşine az rastlanan bir model haline getiriyor. G-Serisi hangi model yılı olursa olsun modifikasyon ve restorasyon projelerinin de neredeyse en popüler olduğunu bizlere çoğu kez kanıtladı.

Farklı hayal güçlerine sahip ekiplerin bir araya gelmesiyle ne denli sonsuz döngüde etkileyici olabileceğini de gördük. Expedition Motor Company tarafından hayata geçirilen bu şu anda ilk detaylarında bakmakta olduğumuz proje de, yeni jenerasyonu bir kenara ittirebilecek dinamiklere sahip olanlar arasına rahatlıkla eklenebilir.

Mercedes G-Serisi 250GD versiyonunun temel alınarak geliştiriliği bu projede arazi dinamikleri ileriye taşıyacak tüm altyapı parçalarını, elemanlarını bulmak mümkün. BF Goodrich imzalı lastik seti, süspansiyon kiti, aktarıcılar ve daha pek çok parçayı şuanki noktada rahatlıkla öne çıkarabiliriz. Aracın bir soft top olarak tercih edilmesi de bizce onu özel kılan noktaları arasında. Dış bölümde dikkati çekecek bir diğer noktanın LED farlar olacağını da söyleyebiliriz. Kokpit kısmı da en az dışarısı kadar özen kokuyor.

Yapılan yenileme sürecinin ardından fabrika çıkış ve müze kondisyonuna getirilen G-Serisi’nde tercih edilen malzemelerin kalitesi de kafalarda soru işareti bırakmayacak türden. Motor kısmında ise bizleri 2,5 litrelik standart bloğun içerisinde yeni piston seti başta olmak üzere değişen parçaları karşılıyor. 1.000 saatin üzerinde işçiliğin ardından tamamlan aracın fiyatıysa 90.000 dolar olarak açıklanmış durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı