Honda, 70 yılda 400 milyon motosiklet üretti

Dünyanın önde gelen motosiklet üreticilerinden olan Honda ilk motosikletini 1949 yılında üretmişti. Bundan 70 yıl önce fabrikanın üretim hattından ilk Dream D-Type çıkmıştı. Bugün gelinen noktada Honda,
motosiklet üretimindeki 70. yılını kutluyor. Honda, söz konusu 70. yıldönümü kutlamalarında önemli bir kilometre taşına ulaşmanın haklı gururunu yaşıyor. Honda, 1949 yılında başladığı motosiklet üretiminde tüm dünyada 400 milyon adede ulaştı.

Honda, 1948 yılında kuruldu. Japonya dışındaki geniş kitlelere yönelik ilk üretim ise 1963 yılında Belçika’da başladı. Honda o tarihten bu yana yerel pazar taleplerini karşılamayı esas alan üretim felsefesiyle küresel üretim ağını genişletmeye devam etti. Bugün gelinen noktada Honda’nın Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtaları olmak üzere 25 ülkede 35 üretim tesisi bulunuyor.

Honda şu an için küresel pazarların gereksinimlerini karşılayan ve geniş bir ürün yelpazesinden oluşan heyecan verici ve dinamik motosiklet ve scooter modelleri üretiyor. Ürün gamı Dunk gibi daha mütevazı 50 cc ile başlıyor, CRF450R gibi off-road versiyonlar, motosiklet dünyasının gelmiş olduğu en son noktayı temsil eden GL1800 Gold Wing, yeni maceracı CRF1100L Africa Twin gibi çok özel modellerle devam ederek yeni 160 Kw gücündeki CBR1000RR-R Fireblade gibi yüksek performanslı modellere kadar uzanıyor.

Kurulduğu ilk günden bu yana “teknolojinin amacının insanlara yardım etmek olduğu” inancıyla hareket eden Honda bu felsefeyle tüm dünyadaki kullanıcıların çok çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan ürünler geliştirmeye ve üretmeye devam etti. Bu yaklaşım Honda’nın 1997 yılında 100 milyon adet, 2014 yılında 300 milyon adet ve bugün gelinen noktada 400 milyon adet ile tarihi bir kilometre taşına ulaşmasını sağladı.

Honda, yılda 20 milyon motosiklet üretiyor

Honda, 2018 yılında bir ilk gerçekleştirerek yıllık 20 milyon adet üretme başarısını gösterdi. Marka dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına onların ihtiyaçlarını karşılayan mükemmel ürünler sunmaya devam ediyor. Hız kesmeden yeni ürünler geliştirmeye devam eden Honda
tüm dünyadaki Honda kullanıcılarına yenilikçi ürünler sunarak 2030 vizyonu için çalışıyor.

Tarihi kilometre taşını değerlendiren Honda Motor Co., Ltd CEO’su Takahiro Hachigo: “Honda olarak 70 yıl boyunca tüm dünyadaki müşterilerine hayatı kolaylaştıran ve daha keyifli hale getiren motosikletler ürettik. Bunun sonucu olarak 400 milyon adet ile çok önemli ve tarihi bir kilometre taşına imza attık. Müşterilerimize ve ayrıca ürünlerimizin geliştirilmesi, üretimi, satışı ve servisi sürecine dahil olan herkese minnettarım. Tüm dünyada müşterilerin ihtiyaçlarını ve hayallerini karşılayan cazip ürünler sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu