Opel Crossland önemli bir başarıya ulaştı!

Opel’in 2017 yılında yollara çıkan Crossland modeli en başarılı modellerinden biri olarak öne çıkıyor. İlk global lansmanından bu yana yaklaşık 5 yıl içerisinde 500 bin üretim adedine ulaşmayı başardı. İspanya’daki Zaragoza fabrikasında üretilen Opel Crossland, her yeni Şimşek logolu model gibi yakın zamanda elektrikli versiyona da sahip olacak. Opel, 2028 yılından itibaren, Avrupa’da tamamen elektrikli araçları tüketicilere sunacak.

Başarılı model, ülkemizde en çok satılan araçlardan bir tanesi.

Geniş iç mekân ve fonksiyonellik

Opel Crossland, 4,22 metre uzunluğu, geniş ve fonksiyonel iç mekânı ile günlük hayatı kolaylaştırıyor. Crossland, versiyona bağlı olarak sunulan 150 mm ileri-geri hareket eden kızaklı ve katlanan arka koltuklar ile sınıfında öne çıkıyor. Kızaklı koltuklar, aynı zamanda bagaj hacmini 410 litre ile 520 litre arasında değiştirme kolaylığı sağlıyor. Ayrıca, arka koltuklar tamamen yatırıldığında, bagaj hacmi 1.255 litreye ulaşıyor.

Gelişmiş teknolojiler ve güvenlik

Crossland’de sürüşü rahat ve güvenli hale getiren çok sayıda destek sistemi bulunuyor. Hız sabitleme ve hız sınırlayıcı, şerit ihlali uyarı sistemi ve full LED farlar standart olarak yer alıyor. Yaya algılama ve ön çarpışma ikazı ile aktif acil frenleme sistemi, sürücü yorgunluk tespit sistemi  ve daha birçok özellik donanım listesinde yer alıyor.

Opel Crossland

Opel’in yeni tasarım felsefesi

Crossland kullanışlılığı ve teknolojisinin yanı sıra güncellenen görünümüyle de Opel’in yeni yüzüne kavuştu. Geçen sene yenilenen Crossland, Vizör de dahil olmak üzer yeni Opel tasarımını kullanıyor. İkonik yeni Opel vizörü, ön cephede tek bir parça gibi durarak otomobilin genişlik algısına katkı sağlıyor. Arka cephe ise aynı derecede cesur ve iddialı bir tasarımla dikkat çekiyor. 2021 yılının başından bu yana Crossland ismini ise bagaj kapağının üzerinde taşıyor.

Alman üreticinin SUV modeli son dönemde ulaştığı başarılı satış rakamlarıyla öne çıkıyor. Başarılı model, ülkemizde en çok satılan araçlardan bir tanesi konumunda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu