Amazon 700 milyon dolarlık yatırım yaptı

Elektrikli otomobil üreticisine tam 700 milyon dolarlık bir yatırım yapan Amazon, şimdi de Rivian’ın omuzlarına koca bir yük yüklemiş durumda. Rivian’ın ürün gamında şimdilik iki model bulunacağı aldığımız bilgiler arasında. Fakat Amazon, 100.000 adet elektrikli nakliye kamyonu siparişi vererek bu portföyü üçe genişletmiş olacak.

Amazon’un dünya çapındaki operasyonlarını yöneten Dave Clark, şahsi sosyal medya hesabından attığı tweet ile Rivian’ın kendileri için hazırlayacağı nakliye kamyonlarının bir görüntüsünü paylaştı.

Yeni elektrikli kamyonlar 2021 yılında sokaklarda dolaşmaya başlayacak. Firmanın R1T ve R1S modellerini 2020 yılında üretmeye başlayacağını göz önünde bulundurunca, bu iki modelin ardından odağını Amazon’un siparişine yönlendireceğini tahmin etmek pekte güç değil.

Bu araçlar, Amazon’un iklim sözü adını verdiği uygulamasının bir parçası olacak. Firma, 2040 yılına kadar dünya üzerinde hiçbir karbon ayak izi bırakmamak adına gereken önlemleri almayı planlıyor ve kararları kesin. Amazon, Rivian’a güvenen ilk firmalar arasında. Illinois’deki yılda 200.000 üretim kapasitesi bulunan fabrikada üretime önümüzdeki yıl başlayacak olan Rivian’ın panelvanlı Amazon’a 2021 yılında teslim edeceği söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı