Intercity İstanbul Park, hız tutkunlarını buluşturdu

Otomobil kültürünün Türkiye’de yerleşmesi misyonu ile birbirinden farklı
etkinliklere imza atan Intercity İstanbul Park, hızlı araç kullanımı nedeniyle trafikte oluşan tehlikeleri azaltmak için İstanbul Park Pist Günleri’ne ev sahipliği yaptı. 6-7-8 Eylül günlerinde gerçekleştirilen Pist Günleri etkinliğine bu ay da ilgi oldukça yüksekti.

Hız meraklarını kendi araçları ile güvenli bir ortamda gidermek isteyenler
dünyanın sayılı Formula 1 pisti olan Intercity İstanbul Park Pisti’ne geldi. Üç gün boyunca 270’den fazla otomobil ve 250’den fazla motosiklet piste çıktı.

Otomobil ve motosikletin yanı sıra bisiklet kullanımına da uygun olan pistte
cumartesi ve pazar günleri Gran Fondo bisiklet yarışları gerçekleştirildi. Lisanslı, lisanssız ve amatör sporcuların yer alabildiği yarışa farklı yaş klasmanlarında 700’ün üzerinde bisikletli katıldı.

Ayrıca Pist Günleri kapsamında 6 Eylül Cuma günü, Intercıty İstanbul Park TDL Outdoor Yarış ve Eğitim Pisti açılışı da gerçekleştirildi. Türkiye’nin drone teknolojileri ve sporu alanındaki öncü kurumu TDL Drone Sporları Kulübü Derneği tarafından kullanılacak olan pistte drone pilotları ve öğrencileri, dronelarını kış aylarında da rahat kullanabilecekler.

Her ay Formula 1 pistinde otomobillerini ve motosikletlerini güvenli ve
performanslı bir şekilde kullanma deneyimini yaşamak isteyenleri piste çekmeye devam eden Intercity, 2013 yılında İstanbul Park Pisti’ni hız tutkularının kullanımına açmıştı. “Caddede Olmaz Piste Gel” sloganıyla bugüne kadar yaklaşık 13 bin kişiyi kendi otomobilleriyle ve motosikletleriyle ağırladı.

Pist Günleri kapsamında hız tutkunu sürücüler, Intercity İstanbul Park’ın 5 bin 378 metre uzunluğundaki pistinde 20’şer dakikalık seanslar halinde kendi araçlarını kullanabiliyorlar. Dünyanın en güvenli pistlerinin başında gelen Intercity İstanbul Park Pisti’nde bir seansta maksimum 40 otomobil bulunabiliyor. Piste çıkacaklar için önceden gerçekleştirilen güvenlik toplantısında sürücülere uymaları gereken kurallar ile dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgiler de veriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu