Škoda, ENYAQ COUPÉ iV ile Elektrikli araçlara heyecan katmaya geliyor!

ŠKODA, 31 Ocak’ta tanıtımına hazırlandığı yeni ENYAQ COUPÉ iV’nin tasarımını sergileyen eskizleri paylaştı. Tamamen elektrikli ENYAQ iV’nin coupé versiyonu olan yeni araç, daha dikkat çekici bir tasarımla öne çıkacak. ENYAQ COUPÉ iV sıra dışı aerodinamisi sayesinde SUV versiyondan daha fazla menzil sunarken eğimli tavanı, keskin arka bölümü ve gövde rengi yan etekleriyle elektrikli dünyasına farklı bir bakış açısı getirecek.

Markalar elektrikli otomobil işini hızlandırdı!

Škoda, ENYAQ COUPÉ iV’nin dünya prömiyerini 31 Ocak’ta Çekya’nın başkenti Prag’da gerçekleştirecek. MEB platformu üzerine yapılacak model, markanın elektrikli araç ürün yelpazesini genişletmesi için atacağı yeni adımlardan biri olacak. Akıcı tasarımıyla öne çıkan ENYAQ COUPÉ iV, markaya özgü detayları da evrimleştirerek ileriye taşıyor. Škoda modellerine özgü C-şekilli arka aydınlatma grubunun ve bagaj kapağında Škoda yazısının yer alacağı araçta, büyük jantlar da modelin güçlü duruşunu destekliyor. Eskizlerde vurgulandığı gibi büyük ve dikkat çekici Škoda ön panjuru ise aracın genişliğini vurgulayarak ön farlarla uyum içerisinde sportif görünüme katkı sağlıyor.

Škoda ENYAQ COUPÉ iV detay:

Marka kesinlikle bu modele kendi kimliğini kazandırmış. Ön LED far grubu ve ızgara sayesinde Skoda olduğunu belirtiyor. Markanın yayınladığı videoda belirtilen 0.23 değerinde sürtünme katsayısı muazzam, tasarımı ile söz edilecek gibi duran model bu tarz teknik değerlerde de iddaalı olduğunu gösterdi. WLTP test döngüsünde 535 kilometreden fazla menzil sunacağı belirtiliyor. Coupe olmayan Enyeq iV yaklaşık 70.000 sipariş almış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu