Volvo XC40 Recharge nihayet tanıltıldı!

İsveçli dev otomobil üreticisi Volvo’nun önümüzdeki beş yıllık süre içerisinde pazara çıkarmayı hedeflediği beş yeni modelinden ilkinin örtüleri nihayet kaldırıldı. Günlük kullanım için ideal değerler sunan elektrikli Volvo XC40 Recharge, WLTP döngüsüne göre, tam dolumdaki bataryası ile 400 km’nin üzerinde bir menzile erişebiliyor.

78 kWh batarya kapasitesine sahip olan Volvo XC40 Recharge, 150kW’lık hızlı şarj istasyonlarında, 40 dakika kadar kısa bir sürede yüzde 80’lik batarya dolumuna ulaşabiliyor. Ayrıca model 408 HP güç çıkışı ile üstün bir performans cevabı kullanıcılarına verecek.

Elektrikli Volvo XC40 Recharge’ın bir diğer önemli özelliği de Google’ın Android işletim sistemi üzerinde çalışan yepyeni bilgi-eğlence sistemi sunması. Yeni bilgi-eğlence sistemi, Volvo’nun On Call dijital bağlantılı servisleriyle de tamamen entegre olarak çalışmakta.

XC40 Recharge, standart modelle kıyaslandığı zaman zemine monte edilmiş pil takımı nedeniyle biraz daha az yaşam alanı sunuyor. Bagajdaki alanı da biraz azalan modelde tamamen elektrikli bir güç aktarma sistemi kullanılması, kaputun altına başka bir depolama alanı eklenilmesini sağlamış. Volvo’nun Recharge rozeti, pazara sunulacak tüm elektrikli ve şarj edilebilir hibrit modellerde yerini alacak. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Volvo Cars CEO’su Hakan Samuelsson, “Bunu daha önce birkaç defa söyledik: Volvo Cars için gelecek elektrik. Bugün tamamen elektrikli XC40’ımız ve Recharge otomobil serimizin piyasaya sürülmesiyle bu yönde büyük bir adım atıyoruz.” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı