Acer Nitro 5 Spin, tasarımıyla oyun tutkunlarını hedefliyor

Acer Nitro 5 Spin; tasarımı, güçlü donanımı, dokunmatik ekranı ve popüler oyun özellikleriyle ideal bir tercih olarak görülebilir.

Acer, dört moda sahip dönüştürülebilir şekilde tasarlanan, çok yönlü tasarımı, esnekliği ve performansıyla öne çıkan Nitro 5 Spin ile oyun tutkunlarına oyun oynamanın keyfini yaşatmayı hedefliyor.

Türkiye’de 8.799 TL’lik fiyat etiketi ile satışa sunulan Acer Nitro 5 Spin; tasarımı, güçlü donanımı, dokunmatik ekranı ve popüler oyun özellikleriyle ideal bir tercih olarak görülebilir. Nitro 5 Spin ayrıca, oyunseverlere Windows 10’daki oyun çubuğundan açtıkları Mixer ile daha etkileyici ve etkileşimli canlı yayınlar yapabilme olanağı da sağlıyor. Albenili ve hafif tasarımla birlikte, 10 saatlik pil ömrü sayesinde Nitro 5 Spin bu konuda da size esneklik sağlayacak gibi görünüyor.

Tamamen alüminyum bir kasaya sahip olan yeni bilgisayar, siyah fırça desenleri ve kırmızı detaylarla süslenmiş. Tasarımı dışında, oyuncuların en fazla önem verdiği güçlü işlemciler, üst düzey ses, sağlam bağlantı ve parlak ekran gibi aranan özellikler de yine bu oyuncu bilgisayarında toplanmış.

8. Nesil Intel® Core i7 işlemci, NVIDIA GeForce® GTX 1050 ekran kartı ve GDDR5 VRAM ile donatılan Nitro 5 Spin, standart oyunlar için gereken performansı her yerde ve her zaman sağlaması için tasarlanmış. 256 GB kapasite sunan PCe SSD sayesinde sistem çabuk açılırken, hızlı tepkiler de veriyor. 15,6 inç boyutunda IPS ekran, arka aydınlatmalı klavye ve iki hoparlör ile bir subwoofer’dan oluşan ses sistemiyle ise istenilen her yerde oyun oynamak için ideal bir platform oluşturulması hedeflenmiş.

Acer’ın çok yönlü ExoAmp Antenna teknolojisi, oyunların kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlamak için Nitro 5 Spin’in anten konumlarını en uygun hale getirmesine yardımcı oluyor. Böylece anten, dizüstü bilgisayarın metal kapağının altında olsa bile cihazın baktığı yön fark etmeksizin kesintisiz sinyal elde edilebiliyor.

Görüntü ve Sesler

Nitro 5 Spin’in 15,6 inç boyutundaki FHD IPS ekranında net ve gerçekçi renkler hayat buluyor. Geniş izleme açıları da oyun oynamak, video izlemek ve fotoğraflara göz atmak için ideal çözüm sunuyor. Acer’a ait Acer Color Intellgence™ teknolojisi sayesinde ise CPU’ya daha az yük bindirerek, daha parlak ve canlı görüntüler elde edilmesini sağlanmış. Gama ve doygunluk seviyelerini gerçek zamanlı olarak ayarlayan bu teknoloji, ekran rengini ve parlaklığını kesinti olmadan en uygun hale getirebiliyor. Ekranda ayrıca, göz yorgunluğuna yol açan mavi ışığı azaltmaya yardımcı olan Acer BluelightShield™ özelliği bulunuyor.

Bir oyun bilgisayarı için en önemli özelliklerden birisi de tabi ki ses sistemi. Nitro 5 Spin’de bu amaçla iki adet hoparlörün yanı sıra ekstra etki katan bir adet subwoofer’a yer verilmiş. Dolby Audio™ Premium, Acer TrueHarmony ve Acer Smart Amplifier özellikleriyle donatılan bu oyunlara yönelik dizüstü bilgisayar net, gür ve zengin sesler oluşturması için tasarlanmış. Bu ses teknolojileri; gelişmiş bas ve çok boyutlu seslerle filmlerin, oyunların ve müziklerin etkisini artırmak için frekans dengesine ince ayar yapabiliyor. Savaş alanındaki sesleri yakalamaktan film müziklerinin tüm ayrıntılarını duymaya kadar her şey, en iyi deneyim için dinamik olarak ayar yapan akıllı eşitleyici sayesinde mümkün oluyor. Bunlara ek olarak, ses ve görüntü ekranın yönüne göre otomatik olarak dönebiliyor. Böylece hoparlörlerin kapatılması engelleniyor ve ekran nasıl durursa dursun görüntülerin her zaman izleyiciye dönük olması sağlanıyor.

Tüm bunların yanı sıra güvenliğe de önem veren Acer, 8. nesil Intel Core işlemcilerde bulunan donanım tabanlı güvenlikten yararlanarak Nitro 5 Spin’de ekstra bir koruma katmanı sunmuş. Bu sistem, Windows Hello ile kullanıcının kimliğini güvenli ve hızlı bir şekilde doğrulayan parmak izi okuyucusu sayesinde yalnızca parmağınızı dokundurarak giriş yapmanıza olanak tanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu